Beseda s občany – odpadní vody a jejich likvidace

Dne 23. dubna 2014 proběhla v zasedací místnosti obecního úřadu ve Slatině nad Úpou beseda s občany na téma „Možnosti likvidace odpadních vod v souladu s legislativou“.

Dne 23. dubna 2014 proběhla v zasedací místnosti obecního úřadu ve Slatině nad Úpou beseda s občany na téma „Možnosti likvidace odpadních vod v souladu s legislativou“.

Pozvání na tuto besedu přijal vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Náchodě pan Ing. Ondřej Poul a ředitel provozovatele obecní kanalizační sítě (IVK GROUP, s.r.o.) ve Slatině pan Kamil Marinica.

Besedy se mimo občanů účastnili i členové zastupitelstva obce. Místostarosta zahájil besedu  seznámením přítomných se stavem likvidace odpadních vod provozovaný obcí.

Následoval obsáhlý, ale srozumitelný výklad právních opatření, která se vztahují na majitele domů (producentů odpadních vod) a postavení Vodoprávního úřadu ve věcech povolování vypouštění předčištěných odpadních vod do vodoteče nebo vsaku – p. Ing. Ondřej Poul.

Vše bylo směrováno na stav který ve Slatině nad Úpou je funkční a umožňuje dodržovat právní opatření. To bylo předmětem druhého příspěvku – p. Kamila Marinici.

Ve třetí části seznámila paní starostka přítomné se vztahem obce a majitelů domů připojených na kanalizaci (stočné) a možnostech získání příspěvku na domovní ČOV.

V následující diskusi byly probrány veškeré možnosti občanů od vztahu k úřadům, výběru dodavatele, výběru projektanta, doplňování stávajících septiků o dočišťovací zařízení a nabídky pomoci. Ze strany obce bylo podáno vysvětlení, jaké kroky se připravují pro následující období a smyslu zaslaných dotazníků na přelomu roku do domácností, kde není žádná obecní stoka.

Účelem celé besedy bylo ukázat na problematiku likvidace odpadních vod, jaké jsou povinnosti pro občany a kde by bylo potřeba zjednat nápravu.

K celému tématu zaslal Ing. Poul písemný podklad (ten je přílohou tohoto článku), aby mohli nahlédnout i občané, kteří se nemohli schůzky zúčastnit a o danou problematiku mají zájem.

Kontakty na přednášející:
Ing. Ondřej Poul – vedoucí Odboru životního prostředí MéÚ Náchod
Kamil Marinica – ředitel firmy IVK Group, s.r.o.

Příloha ve formátu PDF (121 kB) Vypouštění odpadních vod z nemovitostí pro bydlení nebo občanskou vybavenost

Foto z besedy

Datum vložení: 25. 4. 2014 0:00