V Královéhradeckém kraji se rozšiřuje počet odběrných míst

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje rozšiřuje počet odběrných míst na Covid-19.

Od úterý, 31. 3. 2020 budou v krajských nemocnicích Královéhradeckého kraje fungovat tři odběrná místa vzorků vyšetřovaných na Covid-19. Stávající testovací místo v trutnovské nemocnici doplní obdobné stany v areálu Oblastní nemocnice Náchod a v Nemocnici Rychnov. Všechny tři místa budou fungovat ve všedních dnech od 8 do 12 hodin v režimu drive-in pro pacienty s doporučením od lékaře.

Testování je v současné době určeno pouze pro pacienty, které k vyšetření odeslal indikující lékař či Krajská hygienická stanice.  Žádáme pacienty, aby do stanů přijížděli s potřebným doporučením vlastním vozem, kde budou zdravotníci přes okénko vozu odebírat stěry ze sliznic. Pacienti, kteří nemohou využít vlastní vozidlo, mohou stále využít možnost domácího odběru.

"Stále platí, že klíčem k posunu v souboji s epidemií Covid-19 je podrobit čím dál tím větší procento našich občanů testování. Proto po realizaci odběrného místa v Trutnově jsme rozhodli i o přípravě odběrových míst v dalších našich nemocnicích v kraji. Vyšetření typu drive-in umožňuje odebrání patřičného vzorku s minimálním kontaktem s našimi zdravotníky, bez výstupu z automobilu. Brzdou, kterou se snažíme intenzívně překonávat, je omezené množství zdravotnického materiálu nutného pro tuto formu odběru vzorků," řekl k rozšíření počtu odběrných míst náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Ing Aleš Cabicar, kterého doplnila předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu KHK, Ing. Ivana Urešová:

“Doba není pro nás pro všechny jednoduchá, pro zdravotníky v terénu je však extrémně náročná. Za zdravotnický holding se jim všem snažíme co nejvíce pomáhat, v této pomoci nás však všechny limituje nejen omezený počet ochranných pomůcek, ale také i odběrových médií a testovacích sad, které pro rozšíření počtu odběrových míst nutně potřebujeme.”

Lucie Chytilová, mluvčí Zdravotnického holdingu KHK

Datum vložení: 31. 3. 2020 0:00