Obec Slatina nad Úpou
ObecSlatina nad Úpou

Prázdninové putování po obci Slatina nad Úpou

Na letošní prázdniny jsem si pro děti připravila několik procházek po naší obci. Cílem procházek bylo, aby děti lépe poznaly místo kde žijí a společně strávily více času. S dětmi jsme se sešli celkem pětkrát.

Na letošní prázdniny jsem si pro děti připravila několik procházek po naší obci. Cílem procházek bylo, aby děti lépe poznaly místo kde žijí a společně strávily více času. S dětmi jsme se sešli celkem pětkrát. První procházka se konala v pátek 26.6. od 16hod. Sešli jsme se u obecního úřadu a společně jsme prošli dolní část naší obce.  Na procházku jsme si vzali knížku Slatina nad Úpou procházka historií a současností obce od Věry Vlčkové. V této knížce jsme si ukazovali jak místa, kterými procházíme, zaznamenali naši předci. První procházku jsme zakončili opékáním buřtů na parketě. Této procházky se zúčastnilo 12dětí. Po druhé jsme se sešli 10.7. a vydali se na horní část Slatiny s malou přestávkou na svačinku na naší zahradě. Děti si pochutnaly na borůvkovém koláči a třešních. Když se posilnily, pokračovali jsme přes poldr ke kravínu. Od kravína jsme se vydali cestou nad okály a naši procházku zakončili zmrzlinovou tečkou u sokolovny. Na tuto procházku přišlo 7dětí. Třetí procházka se uskutečnila 24.7. a vyrazilo na ní šest děti. Tentokrát jsme se vydali na Končiny. Prošli jsme dolní část Končin, pokračovali do Záduší a dále na Boušín, kde jsme sešli i ke kapličce. Z Boušina jsme se vydali zpět do vsi. Putování jsme zakončili opět zmrzlinou. Po čtvrté jsme se sešli 21.8. a opět jsme vyrazili na Končiny a to na horní část. U transformátoru jsme se pokochali krásným pohledem do krajiny a pokračovali k Mečovu. V Mečově na Kurníku jsme si dali limonádu a pokračovali zpět k Slatině. Na tuto procházku vyrazilo 10dětí. Poslední procházka se konala v pondělí 31.8. od 10hodin. Od obecního úřadu jsme nejprve zašli na parket, kde jsme si uložili do lednice buřty na opékání. Bylo velké teplo a mohli by se nám cestou zkazit. A pak nás čekala poměrně náročná cesta. Vyrazili jsme na Boušín ke kapličce pak lesem k Boušínské lávce a po panské jsme se vydali až k šiškovně.  Cestou jsme si odpočinuli v altánu, patřícímu Lesům ČR. Při zpáteční cestě jsme  se podívali k chatám v Sluneční zátoce, kde si děti smočily nohy v řece Úpě. Pak jsme pokračovali k Piccolominské kapličce, kde jsme si povídali o mostech, které  byly v tomto místě  přes řeku Úpou a o mlýně. Při všech našich procházkách jsme nahlíželi do zmíněné knížky o naší obci.  Pak nás čekalo vyšlapat po silnici do Slatiny a přes Vojtěchovu louku na parket. Tuto náročnou pouť jsme zakončili opékáním buřtu. Poslední procházky se zúčastnilo 7dětí. Doufám, že se dětem naše putování líbilo, a že v něm budeme ještě pokračovat.

Moc děkuji  i za pomoc rodičům, kteří s námi chodili.

                                                                                                                    Marie Pokorná, starostka

Z akceZ akceZ akce

Datum vložení: 7. 9. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 7. 9. 2015 0:00
Autor: Ing. Jaroslav Kordina

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
1
7
8
1
9 10 11 12 13
2
14
15 16 17 18 19 20 21
1
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Odkazy

Mikroregion Svazek obcí 1866

Mikroregion Úpa

Czech Point

HZS nahlášení pálení:

Nahlášení pálení

Odstávka elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Mobilní rozhlas

mobilní verze webuPodněty a problémy

Počasí

Počasí Slatina nad Úpou

Počasí Slatina nad Úpou - Slunečno.cz

Teplota z čidla na budově úřadu

Turistický portál

Odkaz na Kladské pomezí  Kladské pomezí aplikace

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:2
DNES:295
TÝDEN:2398
CELKEM:1322367

  • 310 obyvatel

  • Farnost Boušín

  • SDH

  • Myslivci

  • Zahrádkáři


nahoru